Vítejte na stránkách Czech Smart City Cluster

  • Čeština
  • English

Publikace

Alt Text

Města budoucnosti

Publikace Města budoucnosti pojednává o účelném využití moderních technologií pro lepší správu a mana­gement měst s ohledem na jejich udržitelný rozvoj a kvalitu života obyvatel města.

První část popisuje města budoucnosti ze systémového pohledu zahrnujícího urbanismus, bezpečnost, sdílenou ekonomiku či probíhající čtvrtou průmyslovou revoluci.

Druhá část je zaměřena na ukázky vybraných oblastí, jako jsou moderní úřad, kybernetická infrastruktura, chytré transakce, energetika, mobilita a logistika, inteligentní budovy nebo vodní hospodářství. Tuto část knihy je nutno brát jako pouhý vzorek vybraných oblastí, které mohou být dále rozšiřovány o např. zdravotnictví, odpadové hospodářství, vzdělávání, atd.

Třetí část popisuje příklady měst budoucnosti, jako je vídeňská čtvrť Aspern, nebo praktický návod budování chytrých měst včetně způsobu měření jejich chytrosti až po imaginární laboratoř měst budoucnosti SynopCity.com, kde budou průběžně doplňovány novinky o dalších verzích této publikace.

Vydalo nakladatelství NADATUR, www.nadatur.com, v lednu 2018.

Plnobarevná publikace, formát 210 x 270 mm, 392 stran.

Doporučená prodejní cena: 695 Kč

Cena pro členy Clusteru: 490 Kč

Pro více informací, kontaktujte manažerku Clusteru – radka.sykorova@czechsmartcitycluster.com